Jak wybrać opony letnie?

Osoby które w najbliższych czasie planują kupić nowe opony letnie do swojego samochodu powinny w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie jakiej klasy opony chcemy tak naprawdę kupić. W chwili obecnej na naszym rynku opon samochodowych możemy wyróżnić trzy główne klasy opon. Pierwsze z nich to opony ekonomiczne, drugie to opony średnie, a ostatnie to opony klasy wyższej.

Jakie opony są najlepsze?

Klasy poszczególnych opon są tak naprawdę funkcją ceny do jakości, co najprościej mówiąc oznacza, że jakość naszych opon odpowiada jej cenie. Opony na sezon letni w klasie ekonomicznej nigdy nie będą miały identycznych osiągów jak opony klasy wyższej. Jak łatwo się domyśleć opony klasy wyższej w chwili obecnej reprezentują najwyższy poziom technologiczny, ale należy pamiętać, że przy niedużych przebiegach oraz przy spokojnym stylu jazdy kierowcy nie odkryją do końca ich prawdziwego potencjału.

Kupując nowe opony warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę również na producenta samych opon. Obecnie powinniśmy poszukiwać opon firm Michelin, Goodyear, Continental czy Bridgestone.