Karta paliwowa – oszczędność nie tylko dla dużych firm

Karta paliwowe to rozwiązanie ułatwiające obsługę zarówno dużych jak i małych flot pojazdów. Z jej pomocą kierowcy mogą szybko i bezgotówkowo zatankować i zapłacić za paliwo, które dla posiadaczy kart paliwowych jest sprzedawane taniej. Za jaj pomocą kierowcy mogą zapłacić również za inne usługi i prodykty oferowane przez stacje paliwowe. Karty paliwowe pozwalają firmie uprościć system rozliczeń i zautomatyzować obieg dokumentów związanych z wydatkami na utrzymanie floty.

Co to jest karta paliwowa

Czym jest karta paliwowa?

Karta paliwowa to nic innego jak dokument, który pozwala firmiee transportowej zarządzać swoją flotą samochodów. Do jej obsługi wystarczy znać odpowiedni kod PIN. Samą budową łudząco przypomina kartę płatniczą. Na stronie www.moyl.pl można zobaczyć, jak wygląda karta paliwowa od firmy MOYL, której celem jest zmniejszenie kosztów zakupu paliwa dla osób prywatnych i flot. Karty wydawane są najczęściej na pojazd, a nie na kierowcę. Ogranicza to szanse na oszustwo firmy przez kierowcę. Za jej pomocą można bezgotówkowo zapłacić za paliwo, oraz często inne usługi na stacjach benzynowych czy za przejazdy po autostradach, mostach i tunelach.

Zalety karty paliwowej

Karta paliwowa umożliwia przede wszystkim bezgotówkowe płatności za paliwo. Oprócz tego ma oczywiście o wiele więcej zalet. Ułatwia ona fakturowanie wydatków, ponieważ kierowcy posiadający taką kartę nie muszą już prosić za każdym razem o wystawienie faktury, podczas wykonywania płatności. Wszystkie transakcje wykonywane za pomocą karty paliwowej są bowiem raportowane w systemie elektronicznym. W takim raporcie dostępne są wszystkie dane o każdym pojedynczym tankowaniu. Na ich podstawie wystawiana jest jedna faktura zbiorcza raz w miesiącu. Ogranicza to czas oraz koszty związane z księgowością. Oprócz tego karta paliwowa dla floty zmniejsza ryzyko oszustwa. Pracodawca może ustalić konkretne limity i godziny na tankowanie pojazdów.

Ułatwienia dla kierowcy

Karta paliwowa jest dużym ułatwieniem dla samych kierowców. Jej posiadacze, tankując pojazd, muszą jedynie pokazać kartę, podać PIN i przebieg samochodu. Oznacza to, że nie potrzebna jest im przy sobie gotówka. Skraca to także czas pobytu na stacji, ponieważ nie trzeba oczekiwać na wystawienie faktury. Weryfikacja, czy karta paliwowa należy do przypisanego pojazdu, jest już po stronie obsługi stacji.

Tańsze paliwo z kartą paliwową

Karty paliwowe dają wiele udogodnień firmom, które z nich korzystają. Dla wielu kierowców największą zaletą będzie jednak możliwość tankowania pojazdów po niższej cenie niż aktualnie wyświetlana w cenniku. W skali całej floty nawet kilka groszy na litrze potrafi zamienić się w sporą sumę pieniędzy. Niektóre firmy oferujące karty paliwowe, proponują ich posiadaczom inne usługi na stacji po niższej cenie lub całkowicie za darmo. Może to być obniżka na produkty ze stacji lub rabat na skorzystanie z myjni.

Karta paliwowa to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Pozwala firmom z flotami samochodów na szybsze i tańsze tankowanie oraz na łatwą kontrolę wydatków.