Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy transportowej?

Nie wszystkie firmy transportowe działają na uczciwych zasadach i wywiązują się ze zobowiązań zarówno względem swoich kierowców, jak i klientów. Aby ustrzec się przed błędami konieczne jest doradztwo TSL. Wiele firm transportowych łamie podstawowe prawa kierowców i nie przestrzega zaleceń odnośnie do czasu ich pracy. Nie pozostaje to bez wpływu na klienta, a tym bardziej na towar, który zleceniodawca powierzył firmie transportowej.Doradztwo dla firm transportowych zajmuje się permanentną pomocą firmom, które chcą dobrze wypełniać misję i zadania powierzone przez klientów. Dzięki doradztwu transport odbywa sie na najwyższym poziomie. Firmy transportowe korzystają z doradztwa na co dzień, a także w sytuacjach szczególnych, kiedy niezbędna jest profesjonalna pomoc z zewnątrz. Dla wielu firm jedynym rozwiązaniem ich problemów jest doradztwo TSL.

 

Licencja transportowa

Państwowa Inspekcja Pracy wzięła pod lupę działanie wielu przedsiębiorstw spedycyjnych i dokładnie skontrolowała poczynania podmiotów gospodarczych. Większość kierowców prowadziło pojazdy mechaniczne przez czas dłuższy niż ustawowe 90 godzin przez dwa, kolejne tygodnie. Nic zatem dziwnego, że potencjalni zleceniodawcy mogą czuć się niepewnie i obawiać się korzystania z usług firm spedycyjnych. Każda firma zajmująca się profesjonalnym transportem towarów powinna posiadać licencję. Licencja transportowa to dokument obowiązujący w Polsce i we wszystkich krajach Unii Europejskich wydawany tylko profesjonalnym przewoźnikom.

doradztwo tsl

Jaka powinna być dobra firma transportowa?

Dobra firma transportowa powinna działać na ściśle określonych zasadach i posiadać doświadczenie w przewozie każdego typu towarów. W wielu przypadkach konieczne jest doradztwo dla firm transportowych. W Internecie możemy zazwyczaj znaleźć opinie na temat danej firmy i wyczytać, czy usługi transportowe przez nią świadczone rzeczywiście nie pozostawiają wiele do życzenia. Warto zwrócić również uwagę na to, czy firma posiada odpowiednie zezwolenia oraz czy kierowcy są przeszkoleni.
W Polsce działa kilkaset firm, świadczących usługi z dziedziny spedycji i transportu wewnątrzkrajowego. Zanim zdecydujemy się na wybór którejkolwiek z nich, pamiętajmy o jej dokładnym prześwietleniu i porównaniu taksy do cenników w innych przedsiębiorstwach.