Jak dojechać na lotnisko?

Latamy coraz więcej i coraz dalej, transport lotniczy dociera z naszych miast w coraz więcej miejsc i powoli powszednieje tak jak inne środki komunikacji publicznej. Jednak częstym problemem pozostaje w naszych miastach kwestia taka jak transport na lotniska. Porty lotnicze są najczęściej położone na obrzeżach aglomeracji miejskich i dojazd do nich jest często kłopotliwy. Korki, niepunktualna komunikacja miejska to bolączki, z którymi boryka się coraz więcej osób.

Autobusy i kolejki podmiejskie

Niezrozumiałe jest podejście wielu firm transportowych czy wydziałów komunikacji, bo przecież przewóz osób na lotnisko i z powrotem do centrum miasta jest z pewnością opłacalny i warto w niego inwestować. Autobusy, kolejki podmiejskie, line tramwajowe, przy odpowiednio rozbudowanej infrastrukturze, ułatwią przewóz osób, ich transport na lotniska.

Zamówienie taksówki przez telefon

W wielu miastach, które nie mają dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej, dowożącej pasażerów na lotniska, jedyną alternatywą dla osoby wybierającej się w podróż samolotem, jest sprawnie działająca korporacja taxi. Zazwyczaj wystarczy tylko jeden telefon i o określonej godzinie pod naszym domem będzie czekał samochód z charakterystycznym logo taxi na dachu. W każdym mieście jest możliwość zamówienia taksówki na telefon, więc taki transport na lotniska odbywa się bezproblemowo. Dla korporacji taxi przewóz osób jest chlebem powszednim. Jeśli mamy możliwość skorzystania z powyższych form transportu miejskiego to na pewno zdążymy na nasz lot i wybierzemy się w wymarzoną podróż.

Pomoc w opracowaniu: http://www.glob-trans.mielec.pl