Jak sprzedać używany samochód – poradnik

Po pierwsze, warto popracować nad wyglądem auta. To jasne, że o efekt lśniącego, perfekcyjnego nadwozia trudno. Mocno zniszczonym lakierze nie odnowi się sam, a pełen wycieków silnik bez pomocy mechanika nie wróci do pierwotnego stanu. Mimo to, nie dopuszczajmy do sytuacji w której nasze auto wyglądać będzie na brudne i zaniedbane. O ważnych szczegółach estetycznych w przygotowaniu samochodu do sprzedaży przeczytamy na stronie: http://www.skupautpomorskie.eu/

Warto zwrócić uwagę na nadwozie

W przypadku młodszych samochodów najczęściej wystarcza jedynie zwykła pasta lekko ścierna czy też mleczko. Przed polerowaniem auto dokładnie myjemy, najlepiej letnią wodą, używając dobrego szamponu. Najpierw spłukujemy kurz i piasek przy pomocy myjki wysokociśnieniowej, ewentualnie ogrodowego węża. Taki zabieg z pewnością zapobiegnie porysowaniu. Te najcięższe zabrudzenia najłatwiej usuniemy za pomocą szczotki z miękkiego włosia. Po umyciu dokładnie spłukujemy karoserię. Przed polerowaniem dokładnie wycieramy lakier. Możemy przystąpić do nabłyszczania, uważając na czarne, plastikowe i gumowe elementy.

opony
Jeśli zadanie domowego nabłyszczania nasz przerośnie zawsze możemyu pokusić się o wizytę u lakiernika. Koszt zabiegu sytuuje się w granicach od 150 do 300 zł

Czarne plastiki możemy z powodzeniem natłuścić specjalnymi sprajami, dostępnymi w sklepach motoryzacyjnych, cena: 15-25 zł.

Czysta karoseria nie jest gwarancją sukcesu. Zwróćmy uwagę na progi, nadkola, chlapacze. Warto je dokładnie umyć i odświeżyć sprejem z silikonem.

Detale mają znaczenie, czyste i pachnące wnętrze też zwróci uwagę. Być może konieczne będzie pranie tapicerki, cena takiej usługi to 150-300 zł. Oczywiście, przygotowanie auta należy zacząć od odkurzania. Dopiero wtedy będziemy w stanie ocenić stan wykładziny i tapicerki. Dywaniki welurowe odkurzamy, a jeśli to konieczne, pierzemy przy pomocy specjalnej pianki albo zwykłego proszku do prania, dokładnie płuczemy.

Silnik

Możemy użyć sprejów do czyszczenia silnika. Wymyty i wypastowany silnik może spowodować się potencjalnemu kupcowi. Pamiętajmy aby wszystkie zbiegi upiększające wykonywać na zimnym silniku.

Ogłoszenie

To być może nie tak oczywista kwestia, ale wygląd naszego ogłoszenia, jest równie ważny, co wygląd auta. Umieszczajmy konkretne informacje i przebiegu, roczniku, mocy silnika. To znacznie usprawni komunikację z zainteresowanymi. Podkreślmy bezwypadkową historię i udokumentowaną historię serwisową. Bardzo ważne są zdjęcia, dobrze sfotografowane auto z pewnością przykuje uwagę.

.